22. 2. 2024

Plakát filmu Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Hashira Training

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Hashira Training

akční, animovaný, drama, fantasy, 101 min

Režie: ​Haruo Sotozaki

Hrají: Natsuki Hanae, Kengo Kawanishi, Akari Kitô

Aniplex, Crunchyroll a Sony Pictures Entertainment přinášejí od 22. února do kin na celém světě fanouškům nesmírně populárního animovaného seriálu jeho další filmové zpracování s ukázkou z dlouho očekávané série „Výcvik pilířů“.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training obsahuje „Pouto: Rozbřesk a východ slunce“ (Epizoda 11) se série Mečířská vesnice, který zachycujezávěr nelítostného souboje mezi Tandžiróem a démonem Hantenguem z Vyššíčtyřky, stejně jako triumf Nezuko nad Sluncem. Na to plynule navazuje 1. epizoda z očekávané série Výcvik pilířů, soustředící se na začátek výcviku vedeného Pilířem v rámci příprav na nadcházející závěrečnou bitvu proti Muzanu Kibucudžimu.

Jde o epizodu, kterou diváci dosud neviděli.

Plakát filmu Hlasy mrtvých

Hlasy mrtvých

Baghead

Režie: Alberto Corredor

Hrají: Freya Allan, Jeremy Irvine, Ruby Barker

Plakát filmu Matka v trapu

Matka v trapu

komedie, skorokomedie

Režie: a scénář Hana Hendrychová

Hrají: Petra Hřebíčková, Lenka Vlasáková, Jaroslav Plesl, Jana Švandová, Marek Němec, Bob Klepl, Martin Pechlát, Elizaveta Maximova, Anastázie Chocholatá, Matyáš Svoboda, Valerie Vachková, Leoš Noha.

Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná. Sylvie všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Hlavně ovšem musí dát do pořádku sama sebe. Ale kam se dá ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví.

A pak je tu Sylviina máma Regina (Jana Švandová), která má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Sylviina manžela Tomáše (Jaroslav Plesl). Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný.

Něco vám to připomíná? Skorokomedie Matka v trapu o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás!

Plakát filmu Max & Mája: Příběh lištiček

Max & Mája: Příběh lištiček

Kina et Yuk, renards de la banquise

Režie: Guillaume Maidatchevsky

Hrají: Virginie Efira, Veronique Boileau, Trinity Vittrekwa

Plakát filmu Ohnivě červená obloha

Ohnivě červená obloha

Roter Himmel

Režie: Christian Petzold

Hrají: Thomas Schubert, Paula Beer, Langston Uibel

Plakát filmu Případ Goldman

Případ Goldman

Le proces Goldman

Režie: Cédric Kahn

Hrají: Arieh Worthalter, Arthur Harari, Stéphan Guérin-Tillié

Plakát filmu Válka policajtů

Válka policajtů

Vojna policajtov (Slovensko)

akční thriller, 150 min

Režie: Rudolf Biermann

Hrají: Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Patrik Vrbovský, Jakub Štáfek, Marián Mitaš, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Petra Dubayová, Bronislava Kováčiková, Martin Nikodým, Matej Marušin, Barbora Švidraňová, Anežka Petrová, Annamária Janeková

Kapitán Miki Miko se zručně pohybuje na hraně zákona v divokém prostředí východoslovenského podsvětí, kde v křehké symbióze a kryté tajnými dohodami se státní zpravodajskou službou žijí lokální mafiánské gangy, podnikatelé a místní policie. A ta je štědře odměňována za přivírání očí před zločiny.

David proti Goliášovi. Tak by se dal popsat boj, který vede kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotářský policejní operativec. Miko nikomu nevěří, aby ho nemohl nikdo zradit, ale když mu je přidělen systému „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zjistí, že si jsou v mnohém podobní. Oba jsou součástí mechanismu, který chtějí změnit, protože je už nebaví chytat zločince, kteří budou i s usvědčujícími důkazy druhý den propuštění. Reakce ohroženého systému však na sebe nenechá dlouho čekat a spustí se sled tragických událostí. Říká se, že pomsta je nejlepší motivací, i když prohra někdy může znamenat jistou smrt.

Režii filmu měl v rukách Rudolf Biermann, výrazná osobnost českého i slovenského filmu. Jeho režijní debut Sviňa (2020), který natočil s Mariannou Čengel Solčanskou, se stal nejúspěšnějším slovenským filmem v novodobé historii. Na otázku proč se rozhodl natočit další film dotýkající se nedávné minulosti, odpovídá slovy: „Když cítím ve společnosti nějakou nespravedlnost, tak se snažím nějakým způsobem dopomoci k tomu, aby lidé pochopili, že takhle se to nemá. 90. léta, zejména období absolutní vlády Vladimíra Mečiara, byla léta, kdy jsme velmi cítili, kam to bude směřovat, a myslím, že s tím dosud nejsme vyrovnaní. Když jsem si přečetl Arpádovu knížku, tak jsem pochopil, že toto by mohla být možnost vypořádání se s danou minulostí.”

Plakát filmu Zimní prázdniny

Zimní prázdniny

Holdovers, The (USA)

komedie, 133 min

Režie: Alexander Payne

Hrají: Paul Giamatti, Dominic Sessa, Joy Randolph Da´Vine

Tři lidi, kteří by vedle sebe za normálních okolností nevydrželi ani minutu, musí společně strávit celé vánoční prázdniny. Někdy ale stačí toho druhého lépe poznat k tomu, aby se zrodilo něco výjimečného. Oscarový Alexander Payne (Bokovka) natočil mimořádný film o zrození nečekaného přátelství.

Profesor Hunham (Paul Giamatti) je člověk, kterého by žádný normální student nechtěl za učitele. Je to postarší osamělý mrzout, který se lépe než v současnosti orientuje ve světě antické literatury, a každým, kdo nemá podobné vidění světa, hluboce pohrdá. Mladík Angus (Dominic Sessa) je student, kterého by ve své třídě nechtěl žádný normální profesor. Magnet na průšvihy, rebel bez příčiny, ničitel a narušitel školních řádů. Ti dva na sebe zbyli v univerzitním kampusu o vánočních prázdninách, protože ani jeden nemá kam jet. Učitel je sám a student se rodičům nevešel do dovolenkových plánů. Na „svatou“ trojici je doplňuje školní kuchařka Mary, která nemá na Vánoce náladu, protože se právě dozvěděla, že její syn padl ve válce ve Vietnamu. Naděje na to, že k sobě tyhle tři osamělé duše najdou cestu, je od počátku zcela mizivá, jenže zázraky se dějí a někdy stačí jen projevit trochu dobré vůle k tomu, abyste poznali, že lidé můžou být ve skutečnosti jiní, než jací se zdají na první pohled být.

Herci Paul Giamatti a Joy Randolph Da´Vine získali za své výkony ve filmu Zlaté glóby, snímek byl též nominován v kategorii Nejlepší komedie/muzikál a od prvních projekcí sklízí nadšené recenze od kritiků i běžných diváků. Asi nejlépe to shrnuje nadšená recenze prestižního časopisu Empire: „Hunhamův hrdina Marcus Aurelius kdysi napsal: Dopřej si volno, aby ses naučil něco dobrého. Dejte na jeho radu a podívejte se na tento film.“

29. 2. 2024

Plakát filmu Darkland: Návrat

Darkland: Návrat

Underverden II

Režie: Fenar Ahmad

Hrají: Dar Salim, Birgitte Hjort Sørensen, Stine Fischer Christensen

Plakát filmu Duna: Část druhá

Duna: Část druhá

Dune: Part Two

166 min

Režie: Denis Villeneuve

Hrají: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem

Epická sága pokračuje! Oceňovaný režisér Denis Villeneuve přichází s další kapitolou slavného románu Duna Franka Herberta, s mezinárodním hvězdným obsazením. Film z dílny Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures je velmi očekávaným pokračováním šestinásobně oscarové "Duny" z roku 2021.

Velkofilmový epos pokračuje v adaptaci slavného bestselleru Duna Franka Herberta s vracejícími se i novými hvězdami, mezi nimiž nechybí na Oscara nominovaný Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, na Oscara nominovaní: Josh Brolin, Austin Butler, nebo Florence Pugh, Dave Bautista, držitel Oscara Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux se Stellanem Skarsgårdem, s na Oscara nominovanou Charlotte Ramplingovou a držitelem Oscara Javierem Bardemem.

"V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on.

Villeneuve režíroval podle scénáře, který napsal společně s Jonem Spaihtsem podle Herbertova románu. Na filmu se podíleli Mary Parent, Cale Boyter, Villeneuve, Tanya Lapointe a Patrick McCormick. Výkonnými producenty jsou Josh Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt, Kim Herbert a jako kreativní konzultant působí Kevin J. Anderson.

Villeneuve opět spolupracuje s tvůrci své "Duny": Oscarem oceněným kameramanem Greigem Fraserem, oscarovým výtvarníkem Patrice Vermettem, oscarovým střihačem Joem Walkerem, oscarovým vedoucím vizuálních efektů Paulem Lambertem a na Oscara nominovanou kostýmní výtvarnicí Jacqueline Westovou. Na hudbě se opět podílí oscarový skladatel Hans Zimmer.

Film se natáčel v Budapešti, Abú Dhabí, Jordánsku a Itálii.

Plakát filmu Manželé Stodolovi

Manželé Stodolovi

ČR / Slovensko

drama, 107 min

Režie: Petr Hátle

Hrají: Jan Hájek, Lucie Žáčková, Barbara Lukešová, Martina Jindrová

Temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů. Ve venkovské oblasti, kde plynou životy bez jakýchkoliv vyhlídek, manželé Jaroslav a Dana Stodolovi společně vraždí osamělé seniory, o které společnost už dávno ztratila zájem.

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně.

„Stodolovi nejsou ve filmu jen vraždící monstra, to by bylo příliš jednoduché. Naznačovalo by to, že jsou totálně odlišní od nás, jiný “živočišný druh”. Ale jsou to pořád lidé. Objevili a otevřeli v sobě manipulaci, násilí, vraždu – a systém je nezastavil. Podobně jako v průběhu válečného konfliktu, kdy selžou všechny instituce a najednou je “všechno dovoleno”, se z běžných občanů stávají sadisté a vrazi“ přibližuje své hlavní postavy režisér Petr Hátle.

7. 3. 2024

Plakát filmu A máme, co jsme chtěli

A máme, co jsme chtěli

Režie: Michal Kunes Kováč

Hrají: Éva Bandor, Jan Budar, Judit Bárdos

Plakát filmu Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

ČESKÁ REPUBLIKA

dokument, 98 min

Režie: Petr Větrovský

Hrají: Gabriela Soukalová

Film vypráví příběh Gabriely Soukalové, největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokumentární snímek sleduje neuvěřitelnou cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a umožní divákovi proniknout do tajů Gabrielina života. Sekundárně s tím mapuje vzestup popularity tohoto sportu, na němž má právě ona zásluhu. Dokázala se stát nejúspěšnější světovou biatlonistkou, ale její životní cesta nebyla jednoduchá. Musela překonat spoustu překážek, ale dostala se až na vrchol, když se stala vítězkou Světového poháru a několikanásobnou olympijskou medailistkou. Film dokumentuje její vzestup i pád. Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu. Jaké byly příčiny? Kdo za to může? Dalo se to zastavit? Odpovědi na tyto otázky získáte v tomto životopisném dokumentu. A nejen to. Dozvíte se také, jak se v nejtěžším momentu života postavit zase na nohy a vydat se vzhůru. Pokoušela se legendární sportovkyně v minulém roce o comeback? Filmový dokument „Gabriela Soukalová – pravda se pořád vyplatí“ vám na to odpoví.

 

Plakát filmu Kung Fu Panda 4

Kung Fu Panda 4

USA

animovaná komedie, 94 min

Režie: Mike Mitchell, Stephanie Stine

Hrají: Jack Black, Awkwafina, Viola Davis

Nejslavnější pandí bojovník všech dob se vrací a bude mít fůru práce. Ve čtvrtém díle oblíbené série Kung Fu Panda bude Po vybírat svého nástupce, baštit knedlíčky, bojovat s dosud nejmocnějším protivníkem, ale hlavně… baštit knedlíčky.

Hrdina animované ságy Kung Fu Panda už mnohokrát prokázal, že si titul „Dračí bojovník“ navzdory všemu (zejména své nemotornosti) skutečně zaslouží. Pod odborným dohledem Mistra Šifu, se stará o to, aby jeho rodné Údolí klidu dostálo svému názvu. Jenže jeho mentor si teď usmyslel, že Po by měl povýšit a stát se duchovním vůdcem celého údolí a tím pádem také vybrat svého nástupce do role Dračího bojovníka. To se pandímu hrdinovi moc nezamlouvá, protože o duchovním vedení toho ví ještě mnohem míň, než na startu své hrdinské kariéry věděl o kung fu. Úvahy o novém ochránci Údolí klidu naneštěstí přeruší mocná čarodějnice, která je sice původem chameleón, jenže je to vlastně jedno, protože se dokáže proměnit prakticky v kohokoliv. A tahle potvora se právě rozhodla, že získá bojové dovednosti od všech legendárních kung fu bojovníků, které Po v minulosti porazil. Věří totiž, že jejich spojením se z ní stane monstrum, na které bude i Dračí bojovník krátký. Po tedy musí ještě na čas odložit duchovno k ledu, vyhrnout si rukávy a pustit se do poctivé kung fu práce.

Od kinopremiéry předchozího dílu uběhlo osm let, což producentka série Rebecca Huntley vysvětluje důkladným hledáním cesty k dokonalému příběhu. „Když navazujete na tak úspěšnou sérii, musíte respektovat prvky, které fungovaly, a diváci by vám jejich absenci neodpustili. Zároveň nesmíte usnout na vavřínech a musíte přinést něco nového, něco, kvůli čemu si řeknou, že stálo za to přijít do kina,“ říká producentka.

Plakát filmu Protivný sprostý holky

Protivný sprostý holky

Mean Girls (USA)

komedie, hudební, 112 min

Režie: Samantha Jayne, Arturo Perez Jr.

Hrají: Angourie Rice, Reneé Rapp, Avantika, Jenna Fischer, Tina Fey

Střední škola je divočina. A nic vás na ni nepřipraví, i když jste doteď v divočině žili, a to doslova. V drsné, africké. Ty nejhorší bestie jsou totiž  právě na nortshorské střední. A říkají si Plastics. Komedie Protivný sprostý holky je zpátky jako muzikálový remake.

Plastics, to je trojice roztleskávaček, které stojí na vrcholu potravního řetězce jedné obyčejné americké střední školy. Na ni nastoupí nová nesmělá studentka Cady a pro všechny je naprostý exemplář. Dosud totiž žila s rodiči v africké přírodní rezervaci bez jakéhokoli kontaktu s vrstevníky. I pro ni je tedy všechno nové; poznává namakance, flákače, asijský dementy a favority, šprty, nepřátelský, holky, co se přecpávaj, holky, co nejedí, vymaštěnce, sexuálně aktivní blbečky. A hlavně poznává Plastics, které ovládají celou školu. Ty se rozhodnou tohohle nevinného beránka ujmout a hlavně zkrotit. Dominantní Regina, přezdívaná Včelí královna, přitom věří, že z pomyslného trůnu ji nikdo sesadit nemůže. To se spletla. Cady se postupně stává jednou z Plastics, namyšlenou bezcitnou mrchou, hvězdou školy, udává styl, každý kluk ji chce, dokonce i Reginin expřítel Aaron. To už je přes čáru. Regina je manipulátorka, která se vyzná, a co je hlavní, zná všechny drby a pomluvy. Začíná válka.

Původní Protivný sprostý holky vznikly před dvaceti lety a v generaci tehdejších teenagerů se staly kultovní záležitostí. I proto o pár let později vznikla úspěšná broadwayská muzikálová verze. Nová verze Protivných sprostých holek spojuje oba předchůdce. Všechna tři díla napsala komička Tina Fey, která si v novém filmu zahrála učitelku matematiky. “Mohla bych samozřejmě dělat nové věci. Když ale vidím, jak moc mají lidi tenhle film spojený se svým dospíváním a stále na něj vzpomínají, chtěla jsem to dopřát i dalším generacím,“ říká Tina Fey.

Plakát filmu Čtyři sestry

Čtyři sestry

Les filles d’Olfa

Režie: Kaouther Ben Hania

Hrají: Olfa Hamrouni, Eya Chikhaoui, Tayssir Chikhaoui

Plakát filmu Železní bratři

Železní bratři

Iron Claw, The

Režie: Sean Durkin

Hrají: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson

14. 3. 2024

Plakát filmu Ella a černý jaguár

Ella a černý jaguár

Le dernier jaguar

Režie: Gilles de Maistre

Hrají: Emily Bett Rickards, Lumi Pollack, Wayne Charles Baker

Plakát filmu Monty Python a Svatý Grál

Monty Python a Svatý Grál

Monty Python and the Holy Grail

Režie: Terry Gilliam, Terry Jones

Hrají: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle

Plakát filmu Neviditelné zlo

Neviditelné zlo

Imaginary

Režie: Jeff Wadlow

Hrají: DeWanda Wise, Tom Payne, Veronica Falcón

Plakát filmu Sladký život

Sladký život

ČR

komedie, 102 min

Režie: Tomáš Hoffman

Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina, Alžběta Dolečková, Olivie Sulženková, Vojtěch Kotek, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Jenovéfa Boková, Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Bohumil Klepl, Eva Leinweberová, Jitka Sedláčková, Jaromír Nosek, Martin Sitta

Mistr světa v hokeji, který miluje krásné ženy a rychlá auta, musí projít nečekanou životní zkouškou, aby nezklamal své nové přátele a rodinu, o jejíž existenci neměl tušení. Vladimír Polívka v nové komedii od tvůrců filmu ŽENY V BĚHU.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti.  Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Transplantaci jeho nového srdce povede přísná lékařka Magda (Petra Hřebíčková), se kterou kdysi strávil jedinou noc a už se jí nikdy neozval. Dluhy z rozmařilého života navíc Rosťu připraví o poslední korunu a jediné, co mu ze slavného života zbude, je medaile mistra světa, kterou pro něj zachrání bývalý manažer a kamarád (Vojtěch Kotek).

Rosťa v sobě musí najít novou životní energii, optimismus a odvahu začít znovu od nuly.  Pomáhá mu především Jindřich (Jan Cina), seriózní a zodpovědný chlapík, který sám vychovává šestiletou dcerku, má zlaté srdce a i když Rosťu nejdřív upřímně nesnáší, brzy se z nich stanou nejlepší přátelé. Rosťa s překvapením zjišťuje, že život obyčejných smrtelníků může být stejně nádherný a jedinečný, jako láska k té pravé ženě nad třicet…

„Komediální zápletkou a hvězdným obsazením vynikajících herců chceme navázat na nejlepší tradice klasických a českých komedií. Úsměv, pozitivní emoce a dobrá nálada jsou v dnešní době plné zmatků a špatných zpráv důležitější než kdy jindy a já věřím, že náš film udělá divákům radost,“ slibuje režisér a producent Tomáš Hoffman, který stojí za takovými úspěšnými hity, jako jsou Ženy v běhu, Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Bezva ženská na krku a řada dalších osvědčených titulů.

21. 3. 2024

Plakát filmu Monty Python: Život Briana

Monty Python: Život Briana

Monty Python’s Life of Brian

Režie: Terry Jones

Hrají: Graham Chapman, John Cleese, Michael Palin

Plakát filmu Na cestě s mámou

Na cestě s mámou

Á Ferð með Mömmu

Režie: Hilmar Oddsson

Hrají: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld, Hera Hilmar

Plakát filmu Neposkvrněná

Neposkvrněná

Immaculate

89 min

Režie: Michael Mohan

Hrají: Sydney Sweeney, Simona Tabasco, Álvaro Morte, Benedetta Porcaroli, Niccolò Senni, Giampiero Judica, Giorgio Colangeli, Dora Romano

Zbožná Cecílie (Sydney Sweeney) odjíždí na malebný italský venkov, kde jí byla nabídnuta nová pracovní pozice ve zdejším proslulém klášteře. I přesto, že se jí dostává vřelého přivítání začíná tušit, že její nový domov skrývá temná a děsivá tajemství.

Plakát filmu Panenky na útěku

Panenky na útěku

Drive-Away Dolls (USA)

komedie, thriller, 84 min

Režie: Ethan Coen

Hrají: Margaret Qualley, Geraldine Viswanathan, Matt Damon, Beanie Feldstein, Colman Domingo, Pedro Pascal, Bill Camp

Dvě holky, které potřebují změnu, a banda gangsterů, která potřebuje kufr, jenž se nedopatřením dostal těm dvěma do rukou. To jsou aktéři komedie Panenky na útěku, oscarového režiséra a scenáristy Ethana Coena.

Divoká Jamie (Margaret Qualley) se vzpamatovává z čerstvého rozchodu, upjatá Marian (Geraldine Viswanathan) si potřebuje orazit od vyčerpávající práce. Společně se rozhodnou změnit prostředí a strávit pár dní na prosluněné Floridě. Plán skvělý, realizace příšerná. Na cestu totiž v místní autopůjčovně dostanou auto, které mělo posloužit partičce mafiánů k převozu kufru s velmi nebezpečným obsahem, shodou okolností právě do míst, kam směřují obě dívky. Zatímco ty dvě řeší především to, jak z výletu vytěžit maximum, přičemž si pod tím každá představuje něco úplně jiného, trochu zoufalí gangsteři dělají vše (a pod slovem „vše“ se skrývají i ty nejhorší skutky) pro to, aby je dostihli a kufr jim sebrali. Zatímco nic netušící hrdinky řeší své holčičí problémy, smyčka se stahuje, stejně tak se zmenšuje možnost, že by z ní mohly vyklouznout. Naštěstí je svět bláznivé místo, plné často neuvěřitelných náhod…

Ethan Coen má společně s bratrem Joelem na režijním a scenáristickém kontě oscarové pecky Fargo a Tahle země není pro starý. Své Panenky na útěku, které prvně režíroval sám, označuje za hříšnou komedii. „Takhle jsem definoval žánr filmu před těmi, kdo ho už viděli, a nikdo neprotestoval. Je to zábavné a je v tom trochu sexu,“ slibuje Coen.

Plakát filmu Útěk z utopie

Útěk z utopie

Beyond Utopia

Režie: Madeleine Gavin

Hrají: Barbara Demick, Il-Sung Kim, Jong-Il Kim

21. 3. 2024

Plakát filmu Purpurová barva

Purpurová barva

Color Purple, The

Režie: Blitz Bazawule

Hrají: Fantasia Barrino, Taraji P. Henson, Danielle Brooks

28. 3. 2024

Plakát filmu Dokonalé dny

Dokonalé dny

Perfect days

Režie: Wim Wenders

Hrají: Kôji Yakusho, Tokio Emoto, Arisa Nakano

Plakát filmu Domácí příšerky

Domácí příšerky

Little Monsters

Režie: Denis Chernov

Hrají: Mikhail Khrustalyov, Veronika Golubeva, Ida Galich

Plakát filmu Godzilla x Kong: Nové imperium

Godzilla x Kong: Nové imperium

Godzilla x Kong. The New Empire

114 min

Režie: Adam Wingard

Hrají: Rebecca Hall, Dan Stevens, Rachel House, Brian Tyree Henry, Alex Ferns, Kaylee Hottle

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj "Godzilla vs. Kong" zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci - a také naši vlastní. "Godzilla x Kong: Nové impérium" se hlouběji zabývá historií těchto titánů a jejich původem, stejně jako tajemstvími Ostrova lebek a dalších míst, přičemž odhaluje mýtickou bitvu, která pomohla zformovat tyto výjimečné bytosti a navždy je spojila s lidstvem.

Plakát filmu Obsluhoval jsem anglického krále

Obsluhoval jsem anglického krále

Režie: Jirí Menzel

Hrají: Ivan Barnev, Oldrich Kaiser, Julia Jentsch

4. 4. 2024

Plakát filmu Já kapitán

Já kapitán

Io capitano

Režie: Matteo Garrone

Hrají: Seydou Sarr, Moustapha Fall, Issaka Sawadogo

Plakát filmu Nežádoucí

Nežádoucí

Les Indésirables

Režie: Ladj Ly

Hrají: Anta Diaw, Alexis Manenti, Aristote Luyindula

Plakát filmu Opičí muž

Opičí muž

Monkey Man (USA, Kanada, Singapur, Indie)

akční thriller

Režie: Dev Patel

Hrají: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Vipin Sharma, Sikandar Kher, Sobhita Dhulipala, Ashwini Kalsekar, Adithi Kalkunte, Makarand Deshpande

Režijní debut hvězdy Milionáře z chatrče Deva Patela v produkci originálního filmaře Jordana Peelea

Opičí muž je příběhem o pomstě. Protagonistou je obyčejný kluk (Dev Patel), který pronikl do světa nelegálních zápasů, aby pomstil smrt své matky. Na začátku nemá sebemenší předpoklady uspět, protože neovládá žádné smrtící údery ani konkrétní bojové umění. Vůbec se neumí prát a vše se učí postupně, bojem. Klíčem k úspěchu je přežít, dokud se nenaučí vyhrávat. Jeho příběh se postupně prolíná se slavnou legendou o Opičím muži, podle níž tajemný maskovaný bojovník ochraňuje ty, kteří to sami nezvládají.

Plakát filmu První znamení: Přichází satan!

První znamení: Přichází satan!

First Omen, The

horor

Režie: Arkasha Stevenson

Hrají: Nell Tiger Free, Bill Nighy, Ralph Ineson, Sônia Braga, Tawfeek Barhom, Andrea Arcangeli, Maria Caballero, Mia McGovern Zaini, Mario Opinato, Sylvia Panacione, Donatella Bartoli, Ishtar Currie-Wilson, Claudia Delli Noci

Když je mladá Američanka poslána do Říma, aby začala sloužit církvi, narazí na temnotu, která ji přiměje zpochybnit vlastní víru a odhalí děsivé spiknutí, které doufá, že přivede zrození inkarnovaného zla.

Plakát filmu Smršť

Smršť

Režie: peter bebjak

11. 4. 2024

Plakát filmu Krotitelé duchů: Říše ledu

Krotitelé duchů: Říše ledu

Ghostbusters: Frozen Empire

akční, dobrodružný, drama, komedie, 93 min

Režie: Gil Kenan

Hrají: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Kumail Nanjiani, Patton Oswalt, Celeste O’Connor, Logan Kim, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts,

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové.

Plakát filmu Nezlomní

Nezlomní

Arthur the King

Režie: Simon Cellan Jones

Hrají: Mark Wahlberg, Nathalie Emmanuel, Simu Liu

Plakát filmu Poslední jednotka

Poslední jednotka

Les derniers hommes (Francie, Belgie)

drama

Režie: David Oelhoffen

Hrají: Guido Caprino, Andrzej Chyra, Nuno Lopes, Axel Granberger, Yann Goven, Felix Meyer, Teng Va, Arnaud Churin, Francesco Casisa, Antonio Lopez, Wim Willaert, Aurélien Caeyman, Maxence Perrin

9. března 1945. Japonská armáda zahajuje nečekaný útok proti francouzským jednotkám v Indočíně. Kolona  legionářů pronásledovaná nepřítelem uniká do nitra džungle, aby se dostala na spojeneckou základnu vzdálenou více než 300 km. Drama podle neuvěřitelného skutečného příběhu

Plakát filmu Tady Havel, slyšíte mě?

Tady Havel, slyšíte mě?

Režie: Petr Jancárek

18. 4. 2024

Plakát filmu Abigail

Abigail

USA

horor

Režie: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Hrají: Melissa Barrera, Dan Stevens, Alisha Weir, Kathryn Newton, William Catlett, Kevin Durand, Angus Cloud, Giancarlo Esposito

Parta rádoby zločinců unese dvanáctiletou baletku, která je dcerou mocného šéfa podsvětí. Aby získali výkupné ve výši 50 milionů dolarů, musí udělat jediné, hlídat dívku přes noc. V uzavřeném sídle ale začnou věznitelé jeden po druhém ubývat a ke své rostoucí hrůze zjišťují, že nejsou uvnitř zavření s až tak úplně normální dívenkou. V kinech od 18. dubna 2024

Plakát filmu Daaaaaalí!

Daaaaaalí!

Režie: Quentin Dupieux

Hrají: Anaïs Demoustier, Edouard Baer, Jonathan Cohen

Plakát filmu Prázdniny s Broučkem

Prázdniny s Broučkem

Režie: Jiří Matoušek

Plakát filmu Toxic

Toxic

Režie: Stefan Vorzacek

Hrají: Rod Grover, Denisa Krskova, Juraj Halas

Plakát filmu Volání Antarktidy

Volání Antarktidy

Voyage au pôle sud (Francie)

dokument, 83 min

Režie: Luc Jacquet

Hrají: Luc Jacquet

Těch několik tisíc kilometrů dělící Patagonii od Jižního pólu jsou pro dobrodruhy fascinující a hypnotickou poutí. Někteří mluví i o závislosti, kdy se do vás Antarktida doslova zakousne. Luc Jacquet, režisér oscarového snímku Putování tučňáků, je závislý už třicet let. Tentokrát přichází s vizuálně podmanivým dobrodružstvím a předkládá před nás obrazy, které nejdou vyjádřit slovy. Je to skoro jako sbohem jednomu kontinentu a jeho obyvatelům, kteří nám mizí před očima.

 

25. 4. 2024

Plakát filmu Fantastická parta

Fantastická parta

Giants of la Mancha

Režie: Gonzalo Gutierrez 'G.G.'

Plakát filmu Jednou to bude všechno tvoje

Jednou to bude všechno tvoje

En dag kommer allt det här bli ditt

Režie: Andreas Öhman

Hrají: Karin Franz Körlof, Arvin Kananian, Elvis Ral Lustig

Plakát filmu Kos v ostružiní

Kos v ostružiní

Shashvi shashvi maq'vali

Režie: Elene Naveriani

Hrají: Eka Chavleishvili, Temiko Chichinadze, Lia Abuladze

Plakát filmu Lesní vrah

Lesní vrah

Režie: Radim Spacek

Plakát filmu Maria Montessori

Maria Montessori

La Nouvelle femme (Maria Montessori) (Francie, Itálie)

99 min

Režie: Léa Todorov

Hrají: Leïla Bekhti, Jasmine Trinca, Rafaëlle Sonneville-Caby, Raffaele Esposito, Laura Borelli, Nancy Huston, Agathe Bonitzer, Sébastien Pouderoux

Píše se rok 1900, Lili d’Alengy, slavná pařížská kurtizána, má hanebné tajemství – svou dceru Tinu, která se narodila postižená. Protože se nechce o dítě starat, protože ohrožuje její kariéru, rozhodne se odejít z Paříže do Říma. Tam se setkává s Marií Montessori, lékařkou, která vyvinula revoluční metodu vyučování dětí, kterým se tehdy říkalo „defektní“. Maria má ale vlastní tajemství: nemanželské dítě. Společně si obě ženy dokážou vybojovat vlastní místo ve světě a zapsat se do jeho historie.

Plakát filmu Rivalové

Rivalové

Challengers

Režie: Luca Guadagnino

Hrají: Zendaya, Mike Faist, Josh O´Connor, Jake Jensen, Faith Fay, Andre Gadbois, A.J. Lister

Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist - West Side Story), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi (Josh O'Connor – serial Koruna) - svému bývalému nejlepšímu příteli a Tashiině bývalému příteli. Jak se jejich minulost a přítomnost střetávají a napětí stoupá, Tashi se musí sama sebe ptát, co bude stát vítězství.

2. 5. 2024

Plakát filmu Kaskadér

Kaskadér

Fall Guy, The (USA)

komedie

Režie: David Leitch

Hrají: Ryan Gosling, Emily Blunt, Winston Duke, Aaron Taylor-Johnson, Hannah Waddingham, Stephanie Hsu

Je to kaskadér a jako každý v kaskadérské komunitě se klidně nechá vyhodit do povětří, zastřelit, nabourat, vrhne se z okna a spadne z nejvyšší výšky, to vše pro naši zábavu. Teď, čerstvě po nehodě, která téměř ukončí jeho kariéru, musí se náš hrdina vystopovat ztracenou filmovou hvězdu, vyřešit spiknutí a pokusit se získat zpět lásku svého života. A přitom musí každý den chodit do práce. Co by se mohlo pokazit?

Plakát filmu Sloní muž

Sloní muž

Elephant Man, The

Režie: David Lynch

Hrají: Anthony Hopkins, John Hurt, Anne Bancroft

9. 5. 2024

Plakát filmu Království Planeta opic

Království Planeta opic

Kingdom of the Planet of the Apes

akční, sci-fi

Režie: Wes Ball

Hrají: Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, William H. Macy, Kevin Durand, Sara Wiseman, Neil Sandilands, Eka Darville, Lydia Peckham

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Plakát filmu Starý dub

Starý dub

Old Oak, The

Režie: Ken Loach

Hrají: Dave Turner, Ebla Mari, Claire Rodgerson

Plakát filmu Tarot

Tarot

horor

Režie: Spenser Cohen, Anna Halberg

Hrají: Jacob Batalon, Alana Boden, Humberly González, Olwen Fouéré, Wolfgang Novogratz, Avantika, Harriet Slater, Larsen Thompson, James Swanton

Když skupina přátel neuváženě poruší nejzásadnější pravidlo tarotů, které vykladačům zapovídá použití balíčku jiného vykladače, přivolají na sebe nevědomky hněv nepředstavitelného zla, které bylo v prokletém balíčku karet uvězněno. Jeden po druhém jsou tak nuceni čelit svému osudu a stávají se nedobrovolnými účastníky smrtící hry ve snaze uniknout věštbě, kterou jim taroty předpověděly.

16. 5. 2024

Plakát filmu Back to Black

Back to Black

USA

drama, životopisný

Režie: Sam Taylor-Johnson

Hrají: Marisa Abela, Eddie Marsan, Jack O'Connell, Lesley Manville, Ansu Kabia, Bronson Webb

Kronika života a hudby zpěvačky Amy Winehouse, od dospívání k dospělosti. Až k natočení jednoho z nejprodávanějších alb současnosti.

Plakát filmu Společně 99

Společně 99

Tillsammans 99

Režie: Lukas Moodysson

Hrají: David Dencik, Jonas Karlsson, Gustaf Hammarsten

23. 5. 2024

Plakát filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe

Furiosa: Sága Šíleného Maxe

Furiosa: A Mad Max Saga

Režie: George Miller

Hrají: Anya Taylor- Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Angus Sampson, Daniel Webber, Nathan Jones, Goran D. Kleut, Lachy Hulme, CJ. Bloomfield, Rahel Romahn, Robert McFarlane, David Collins

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta.

Plakát filmu Garfield ve filmu

Garfield ve filmu

Garfield Movie, The

animovaný, dobrodružný, komedie, rodinný

Režie: Mark Dindal

Hrají: Chris Pratt, Hannah Waddingham, Nicholas Hoult, Samuel L. Jackson, Ving Rhames, Cecily Strong

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež.

Plakát filmu Jen řeka teče

Jen řeka teče

He bian de cuo wu

Režie: Shujun Wei

Hrají: Yilong Zhu, Chloe Maayan, Tianlai Hou

Plakát filmu Noční klid

Noční klid

ČR / Slovensko

drama

Režie: Michal Hogenauer

Hrají: Pavel Gajdoš, Judit Pecháčková, Michal Isteník

M, dobře situovaný muž středního věku, náhodou spatří na letišti podezřele vypadajícího mladíka tmavé pleti. Výměna pohledů a pár slov spustí postupně se stupňující sled událostí. Do Mova osamělého života se vkrádá anonymní strach, stereotyp a všudypřítomný pocit nebezpečí. Ve víru velkoměsta M postupně podléhá přesvědčení, že rozpoznal přicházející Zlo, kterému je třeba čelit.

Plakát filmu Ohňostroje

Ohňostroje

Stranizza d’amuri

Režie: Giuseppe Fiorello

Hrají: Simone Raffaele Cordiano, Antonio De Matteo, Simona Malato

30. 5. 2024

Plakát filmu Děti těch druhých

Děti těch druhých

Les Enfants des autres

Plakát filmu Imaginární přátelé

Imaginární přátelé

IF (USA)

Režie: John Krasinski

Hrají: Ryan Reynolds, John Krasinski, Cailey Fleming, Fiona Shaw, Phoebe Waller-Bridge, Louis Gossett Jr., Alan Kim, Liza Colón-Zayas and Steve Carell

Chodí mezi námi a nikdo je nevidí. Imaginární přátelé našeho dětství. Trápí se, protože je nikdo nepotřebuje. Jedna neobyčejná holka je ale vidí a rozhodne se jim s podporou poněkud vyšinutého souseda pomoci.

Plakát filmu Saint Omer

Saint Omer

Režie: Alice Diop

Hrají: Kayije Kagame, Guslagie Malanda, Valérie Dréville

6. 6. 2024

Plakát filmu Strážci

Strážci

Watchers, The

Režie: Ishana Shyamalan

Hrají: Dakota Fanning, Olwen Fouéré, Georgina Campbell

13. 6. 2024

Plakát filmu V hlavě 2

V hlavě 2

Inside Out 2

animovaný, dobrodružný, komedie

Režie: Pete Docter, Kelsey Mann

Hrají: Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black

Velké změny, nové emoce.

20. 6. 2024

Plakát filmu Motorkáři

Motorkáři

Bikeriders, The (USA)

drama

Režie: Jeff Nichols

Hrají: Austin Butler, Jodie Comer, Tom Hardy, Michael Shannon, Mike Faist, Boyd Holbrook

Film o vzestupu motorkářského klubu na americkém středozápadě. Postupně se z party kamarádů proměnil na gang, který ohrožuje na životě i své původní členy.

27. 6. 2024

Plakát filmu Tiché místo: První den

Tiché místo: První den

A Quiet Place: Day One

Režie: Michael Sarnoski

Hrají: Joseph Quinn, Djimon Hounsou, Alex Wolff

4. 7. 2024

Plakát filmu Já, padouch 4

Já, padouch 4

Despicable Me 4 (USA)

animovaná akční komedie

Režie: Chris Renaud

Bývalý mistr zločinu Gru, dnes elitní člen Protipadoušské ligy, se vrací po sedmi letech do akce, aby čelil novému nepříteli – šílenci jménem Maxime Le Mal a jeho všehoschopné přítelkyni Valentině. To ovšem není zdaleka jediný problém, se kterým se musí Gru vypořádat. Kromě padouchů tu jsou ještě tři rozkošné dcery, milující žena Lucy, armáda všehoschopných Mimoňů a jistý Gru junior, který se hned po narození rozhodl, že bude taťkovi dělat ze života peklo.

11. 7. 2024

Plakát filmu Zápisník alkoholičky

Zápisník alkoholičky

Zapisník alkoholičky

18. 7. 2024

Plakát filmu Twisters

Twisters

Režie: Lee Isaac Chung

Hrají: Katy O'Brian, Glen Powell, Maura Tierney

25. 7. 2024

Plakát filmu Deadpool & Wolverine

Deadpool & Wolverine

akční, komedie, sci-fi

Režie: Shawn Levy

Hrají: Emma Corrin, Ryan Reynolds, Matthew Macfadyen

Plakát filmu Čaroděj Kajtek

Čaroděj Kajtek

Kajtek Czarodziej

Režie: Magdalena Lazarkiewicz

Hrají: Eryk Biedunkiewicz, Maja Komorowska, Grzegorz Damiecki

1. 8. 2024

Plakát filmu Harold a kouzelná pastelka

Harold a kouzelná pastelka

Harold and the Purple Crayon

animovaný, fantasy

Režie: Carlos Saldanha

Hrají: Zachary Levi, Zooey Deschanel, Lil Rel Howery, Ravi Patel, Brady Ryan, Catherine Davis, Caleb Black

8. 8. 2024

Plakát filmu Borderlands

Borderlands

Režie: Eli Roth

Hrají: Ariana Greenblatt, Cate Blanchett, Jack Black

15. 8. 2024

Plakát filmu Vetřelec: Romulus

Vetřelec: Romulus

Alien: Romulus

Režie: Fede Alvarez

Hrají: Isabela Merced, Cailee Spaeny, David Jonsson

22. 8. 2024

29. 8. 2024

Plakát filmu Lovec Kraven

Lovec Kraven

Kraven the Hunter

akční, dobrodružný, sci-fi

Režie: J.C. Chandor

Hrají: Aaron Taylor-Johnson, Russell Crowe, Ariana DeBose, Fred Hechinger, Alessandro Nivola, Christopher Abbott, Levi Miller

Lovec Kraven je strhující příběh o tom, jak a proč vznikl jeden z nejzajímavějších a nejvýraznějších zločinců filmového vesmíru Marvel. V titulní roli thrilleru, který se odehrává před osudovým střetem Kravena se superhrdinou Spider-Manem, se představí Aaron Taylor-Johnson.

5. 9. 2024

Plakát filmu Nikdo mě nemá rád

Nikdo mě nemá rád

Režie: Petr Kazda & Tomáš Weinreb

12. 9. 2024

Plakát filmu Transformers Jedna

Transformers Jedna

Transformers One

19. 9. 2024

26. 9. 2024

Plakát filmu Rozzum v divočině

Rozzum v divočině

Wild Robot, The

Režie: Chris Sanders

10. 10. 2024

17. 10. 2024

Plakát filmu Medvídek panda v Africe

Medvídek panda v Africe

Panda Bear in Afrika (Dánsko, Holandsko, Německo, Belgie)

animovaný

Režie: Richard Claus, Karsten Killerich

24. 10. 2024

31. 10. 2024

Plakát filmu Pozor! Krmení dětí zakázáno

Pozor! Krmení dětí zakázáno

Please Don´t Feed the Childern (USA)

Režie: Destry Allyn Spielberg

Hrají: Michelle Dockery

7. 11. 2024

Plakát filmu Sobík Niko: Za polární září

Sobík Niko: Za polární září

Niko: Beyond the Northern Lights

animovaný

Režie: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam

14. 11. 2024

27. 11. 2024

Plakát filmu Odvážná Vaiana 2

Odvážná Vaiana 2

Moana 2

Režie: David G. Derrick Jr.

Hrají: Auli'i Cravalho

28. 11. 2024

Plakát filmu Čarodějka

Čarodějka

Wicked -Part 1

Režie: Jon M. Chu

Hrají: Cynthia Erivo, Ariana Grande, Jonathan Bailey

12. 12. 2024

Plakát filmu Karate Kid

Karate Kid

140 min

Režie: Harald Zwart

Hrají: Jackie Chan, Taraji P. Henson, Jaden Smith

Hlavní hrdina filmu Karate Kid, dvanáctiletý Dre Parker (Jaden Smith) mohl klidně být tím nejpopulárnějším klukem v celém Detroitu, ale poté, co je oba kariéra jeho matky zavede do Číny, má s navazováním přátelství se svými vrstevníky velké problémy. Nakonec se mu podaří najít si cestu ke své spolužačce Mej Jing, kterou, jak se zdá, Dre také zajímá, ale jejich přátelství záhy narazí na kulturní odlišnosti. A Dre si navíc znepřátelí třídního rváče Čchenga. Dre zná sice základy karate, ale v zemi kung fu mu to k ničemu není a Čcheng mu snadno dá za vyučenou. Dre, který se v cizí zemi cítí zcela osamoceně, nemá jinou možnost než se obrátit s prosbou na údržbáře pana Hana (Jackie Chan). Ten o sobě tají, že je mistrem kung fu, ale začne Dreho trénovat na nadcházející kung fu turnaj, kde by se mohl Čchengovi postavit. Zatímco mu pan Han vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se třídním rváčům bude úkol, jaký v jeho životě neměl dosud obdoby.

19. 12. 2024

Plakát filmu Mufasa: Lví král

Mufasa: Lví král

Mufasa: The Lion King

animovaný, dobrodružný, drama, muzikál, rodinný

Režie: Barry Jenkins

Hrají: Aaron Pierre, Kelvin Harrison Jr., John Kani, Seth Rogen, Billy Eichner

26. 12. 2024

Plakát filmu Ježek Sonic 3

Ježek Sonic 3

Sonic the Hedgehog 3

2. 1. 2025

Plakát filmu Nosferatu

Nosferatu

Režie: Robert Eggers

Hrají: Willem Dafoe, Emma Corrin, Aaron Taylor-Johnson

16. 1. 2025

13. 2. 2025

Plakát filmu Captain America: Nový svět

Captain America: Nový svět

Captain America: Brave New World

akční, dobrodružný, sci-fi

Režie: Julius Onah

Hrají: Anthony Mackie, Tim Blake Nelson, Danny Ramirez, Harrison Ford, Shira Haas, Carl Lumbly

27. 2. 2025

17. 4. 2025

12. 6. 2025

Plakát filmu Elio

Elio

animovaný, animovaný rodinný, rodinný

Režie: Adrian Molina

Hrají: America Ferrera, Jameela Jamil, Brad Garrett

Po dlouhou dobu vysílali lidé do vesmíru signály a pátrali v něm po neznámém. V novém animovaném filmu od společností Disney a Pixar nazvaném Elio kosmos konečně odpoví! Původní celovečerní snímek představuje chlapce Elia, smolaře s bujnou fantazií, který se nedopatřením ocitne na palubě kosmického plavidla Aliance vyspělých civilizací vesmíru, kde ho mimozemské bytosti mylně považují za velvyslance planety Země. Malý Elio musí unést tíhu své nové funkce, navázat přátelství s mimozemšťany ze všech koutů kosmu, a tak nějak zjistit, co je sám zač.

Ve filmu, který režíroval Adrian Molina (scénárista a spolurežisér filmu Coco) a produkovala Mary Alice Drumm (spolupracující producentka filmu Coco), se objeví hlasy Ameriky Ferrery jako Eliovy matky Olgy, Jameely Jamil jako velvyslankyně Questy, Brada Garretta jako velvyslance Grigona a Yonase Kibreaba jako titulní postavy.

23. 10. 2025

5. 2. 2026